10 Ocak 2018 Çarşamba

ELDEKİ SİĞİLLER VE EGZEMA ( TEMRE ) İÇİN OKUNACAK DUA.
          Siğil Duası Etmek

Peygamber efendimizin elini toprağa vurarak okuduğu siğil duası 

Vücutta çıkan Temre (Siğil) Duası

اَمْ اَبْرَمُوا اَمْرًا فَإنَّا مُبْرٍمُونَ
Siğil Duası Okunuşu: “Em ebramû emran fe innâ mubrimûn.”
Yüzde ve elde bulunan temralar (siğiller) için kenarları kalemle işaretlenerek 3-5 ve 7-40 defa bu ayet oknursa Allah şifa verir.ELDEKİ SİĞİLLER VE EGZEMA ( TEMRE ) İÇİN OKUNACAK DUA
Siğil ve Temre için okunacak şifalı dualar

Peygamberimiz hanımlarından birinin elinde siğil görünce ona şu duayı okumasını tavsiye etmiş ve o hanımı o dertten kurtulmuş. “Allâhümme yâ musağğırel kebiyri ve mükebbires-sağıyri sağır mâ bi”

Üç tane kağıt alınıp her birine (ا د ر ى ) yazılır.her bir kağıda bir fatiha üç ihlas okunup siğillere sürülür. Her gün bir kağıt yakılır.

İri bir tuz tanesi üzerine bir fatiha üç ihlas okunup siğillere sürülür. Daha sonra bu tuz bir bahçeye gömülür.

Sabah kalkar kalkmaz sağ elin işaret parmağı dil ile ıslatılır. Siğil yahut sivilcenin etrafında üç defa daire şeklinde çevrilir. Sonra parmak tekrar ıslatılıp siğil tükrükle yağlanır. Buna bir hafta devam edilir.

İğde ağacından besmele ile bir dal koparılır. Ya rabbi bu dal kuruduğu gibi falancanın siğilleride kurusun denip dal bir kenara atılır.


TEMRE İÇİN:
Terme üzerine hafifçe dokunarak iğne ucu ile zuhruf suresi 79. ayet yazılırsa şifa bulur.

Türkçe Okunuşu: “Em ebremû emren fe innâ mumbrimûn.”
أَمْ أَبْرَمُوا أَمْرًا فَإِنَّا مُبْرِمُونَ Temre olan yer bir çöp ile dıştan içe doğru daire şeklinde çizilerek yukardaki ayet bir nefeste 7 kere olmak üzere 7 kere (top:49) okunur.

Kalem suresi 16-20 . ayetler 7 defa okunur. Her okuyuşta 20. ayet 7 defa tekrar edilir ve termeye üflenir. Buna yedi gün devam edilir.

..


2 yorum:

  1. Yavuz bey merhaba, benim babamda iltihaplı egzama var. Ben duaların gücüne çok inanıyorum. Onun rahatsızlığına da okumak istiyorum ama onun haberi olmamalı. Yaraya sürdüğü sirkeye okuyabilir miyim?

    YanıtlaSil
  2. Hayırlı günler dilerim... Yavuz bey, dudağımın üstünde birkaç tane, çene bölgesinde, çenemin altında ve boyun tarafında siğil, et beni tarifi şeklinde cilt hastalığı oluştu. Çok yayıldı.

    YanıtlaSil