4 Ağustos 2015 Salı

Mustafa Kemal'i putlaştırmaMustafa Kemal’in kendi sesinden! Bu videonun montaj olduğunu iddia eden ve genel olarak kendilerine montaj kayıtlardan bahsedildiğinde yalanlama psikolojisine giren; bağnaz ve Mustafa Kemal’i cennete sokma meraklısı olan Kemalistlere yanıtımız olan meclis tutanağı aşağıdadır.


Mustafa Kemal ateisttir ancak Kemalizm ateist bir ideoloji değildir. Kemalist ideoloji daha çok Mustafa Kemal'i putlaştırma üzerine kuruludur. 

Günümüz gençliği “Allah'a şükür, Atatürk'e teşekkür” diye gerçek dışı bir Kemalist ideoloji benimsemiş durumdalar. Halbuki Kemalist düşünce tamamen “Atatürk ekber!” üzerine kurulu bir ideolojidir. Ve tarih boyunca bu böyle olmuştur. Gerek bastırılan kitaplarla, gerek yetiştirilen nesille, gerek Mustafa Kemal'in lakabı olan “Ulu”nun Türkçe ezanda Allah'ın sıfatı olarak kullanılmasıyla bu açık şekilde belli edilmiştir. 

“Türk'ün dini Kemalizm'dir!” ibaresini sanıyorum hiçbir Müslüman kabul etmez. Osmanlı döneminde Türk denilince akla Müslüman geliyorken, 25 senede ülkenin geldiği hâl ortadadır. (1945 basımı kitap) 

Kemalizm bir devrimdir, başarısız putperest bir devrim. Ve Allah'ın izni ile İslâm güneşi batmadan Kemalizm devrimi tamamlanamayacak; İslâm güneşi kıyamet kopana kadar batmayacak!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder